Tylusis šeštadienis

10/04/2024

Labas rytas, Ramusis Šeštadieni,

kiekvieną kartą kai sustoju, suprantu, kokios svarbios man yra savirefleksijos. Rodos, rašai ryte mintis... ir kas čia tokio? Galima lyg ir naudingiau praleisti laiką. Pvz. paskaityti, pasivaikščioti gryname ore, padaryti jogą, pakvėpuoti... o gal tiesiog tylia ramiai išgerti arbatos... arba pamiegoti. Kai kam gali atrodyti, kad naudingiau yra susitvarkyti spintą ar pasidaryti veido šveitimą... pakalbėti su vaikais... pagaminti jiems pusryčius... susikurti įdomų rūbų derinį ar susiruošti sveikus užkandžius...Kiek daug dalykų gali atrodyti svarbesni už savirefleksiją. Rašymą minčių... O mes juk renkamės pagal prioritetus.

Kai paklausiu žmonių, kas užsiima savirefleksija, tokių atsiranda vos keli tarp šimtų. Dažniausiai tai yra žmonės, kuriems ir taip patinka rašymas...Reguliari savirefleksija reikalauja pastangų. Kaip ir bet kur kitur, pradžioj, rodos, užkyla motyvacija, bet palaipsniui turime kiekvienas atrasti savo būdą, kaip kūrenti motvacijos ugnelę. Tai kam gi reikalinga savirefleksija? Kam ją rašyti? Juk aš ir taip mintyse sau pareflektuoju,- kartais pasigirsta.

Mes galime girdėti ir suprasti įvairius dalykus, bet praktikuodami įgauname kitą patyrimą. Jei reflektuojate mintyse, kokį kartą sėskite ir užsirašykite. Nereikės tūkstančių žodžių aiškinti, koks yra skirtumas, lengvai patys jį patirsite.Jei norite suprasti, kuo naudinga ilgalaikė savirefleksija - patarimas tas pats. Reflektuokite ir rašykite dažniau, nuosekliau, reguliariau. Nereikės gausybės paaiškinimų ir motyvų - pats žinosite, ką Jums tai duoda.

Man savirefleksija tai galimybė matyti popieriuje savo mintis, pastebėti nuostatas, įsitikinimus, baimes ir pasiteisinimus. Savirefleksija padeda integruoti naują informaciją, joje nusėda knygiose išgirsta išmintis, dienos patirtys. Iš jų dažniausiai kyla suvokimai ir naujos idėjos - gyvenimui, verslui.

Savirefleksija padeda geriau pažinti save - nebėgantį, o būnantį. Pastebiu didžiulį skirtumą tarp veikiančio būsenos ir esančio. Esatyje gausu išminties, tik ar mokame joje būti?


Pabudau su mintimi - o kam rašau aš šituos puslapius? Rytais juos rašau sau, o tada išsirenku kokią mintį ir pasidalinu su Jumis.

Mes galime keistis tik tada, kai darome konkrečius veiksmus. Atrodo, jokios čia magijos, bet mes taip dažnai painiojame žinojimą ir gyvenimą, darymą, praktinį pritaikymą. Šią erdvę kuriu ir puoselėju sau ir Jums.