Gyvenimo siūlės

07/12/2022

Labas rytas, Pirmadieni,

penktadienį šventėm mano dukros gimtadienį. Keista sakyti, kad šventėm, nes pirmą kartą per tuos 25 metus tą dieną buvom atskirai. Ironiška, kad net man gyvenant Tailande, o jai Lietuvoje, mes Justės gimtadienio dieną būdavome kartu.Įdomu stebėti tuos 25 metus iš įvairių perspektyvų. Kartais atrodo, kad tas laikas prabėgo, kaip sekundė. Kartais atrodo, kad jame tik tuštuma. Geriausiai tuštumą užpildo dėkingumas. Vos tik imi galvoti, o dar geriau užsirašyti, už ką esi dėkingas, kas nutiko, įvyko per tuos 25 metus, tuštuma virsta užpildyta erdve. Ne sunkia, Joje tiek daug lengvumo, laisvės, įvairovės. 

Gausybė prisiminimų, jausmų, tarsi, gijos persipynę. Žiba lyg kalėdinės švieselės. Neįsivaizduojamas turtingumas.Žinoma, kartais pažvelgiu į tuos metus ir iš savo tikslų, norų perspektyvos. O tada atrodo vis per mažai. Per lėtai. Norisi geriau ir greičiau.

Ar pastebėjote, kad kai mes ko nors mokomės ar kuriam, pradžioj progresuojam gan greitai, bet visada ateina toks momentas, kai atrodo, kad vėl sugrįžom į tą patį. Jau rodos išeina, imame savimi didžiuotis ir... va, kad nori. Suvokiam, kad vėl nesigavo, kaip norėjom. Dažnai tai nutinka tada, kai laviname naujus įgūdžius. Pradžioj pastebime kiekvieną momentą, džiaugiamės kiekvienu mažu pokyčiu, kiekvienu mažu savo pasiekimu. Bet vėliau mes pereiname į profesionalumo siekimo lygį. Imame tobulinti savo įgūdžius, pridėti dar daugiau papildomų dalykų, įvaldyti sudėtingesnes technikas.Ir štai tada yra tas momentas, kada ateina nusivylimas. Dažnai būna, kad tikime, jog galime, o iš tikro turime priimti, kad kol kas ne. Protu suvokiame: reikia stebėti tą ir tą , ir šitą, taip daryti, to nedaryti... bet realybėje padaryti nesigauna. Ir norisi tiesiog rautis nuo galvos plaukus. Kodėl?- klausiame savęs. Juk visai neseniai jau geriau išeidavo. Kodėl dabar nesigauna?

Tada prisimenu S. Gregg kažkada išsakytą metaforą. Siuvėjai, siekdami, kad siūlės pabaiga būtų tvirta, kelis kartus nusiuva pirmyn ir atgal. Tokiu būdu ji neišyra. Taip ir mes. Mokydamiesi tam tikruose etapuose žengiam į priekį ir atgal tam, kad mūsų pokyčių siūlė būtų tvirtesnė.