Gyvenimo deimantai

02/04/2024

Labas, Trečiadieni,

gyvenime "deimantai" visada prieš akis, tik ar juos matome?Nedažnai man būna, kad knygos įvadą skaityčiau tris kartus. Net pati nežinau, kodėl taip gavosi, bet kaskart paėmusi Chopros knygą vakariniam paskaitymui, vėl perskaitydavau įvadą.

Ir štai, skaitydama trečią kartą, suvokiau: Op, juk jau kelis kartus praleidau pro akis ir tik dabar sustojau ten, kur ir vieta buvo sustoti.Chopra rašo: "Šioje knygoje mes numesime dirbtinai sukurtą atskyrimą tarp kūno (body) ir proto (mind). Tikslesnis terminas turi būti bodymind."

Perskaičiau tai, sustojau. Tiek kartų jogos klasėse girdėta Body, Mind and Spirit (Kūnas, Protas ir Siela), tą pat akimirką pavirto Bodymindspirit (Kūnasprotassiela). Nesusijungė į visumą, o tiesiog suvokiau, kad jie niekada ir nebuvo atsiskyrę.

Dažnai mes dirbtinai ką nors išardę, atskyrę, sukūrę pavadinimus savo tyrinėjimų patogumui, pamirštame, kad tai tik modelis, landšafto žemėlapis, bet ne teritorija. Kalbame apie kūno ir proto ryšį, tarsi, norėdami jį pagerinti, atkurti, o oš tikrųjų jis ir taip yra - mes tik galime sąmoningai stebėti.

Žemiau pasidalinsiu dar trumpa ištrauka iš knygos:

...mūsų imuninė sistema yra plaukiojančios smegenys. Nesvarbu, kad šiandien proto-kūno ryšys dar nematomas, nes molekulių lygyje jo nesimato. Bet yra pakankamai cheminių užuominų įrodančių, kad nuotaika, įsitikinimai, lūkesčiai, baimės, atsiminimai, įpročiai, polinkiai, senos išvados ir prielaidos - visa tai yra sutelkta prote - turi kritinį poveikį žmogaus sveikatai.

Ląstelės naudoja savo cheminę sąmonę. Jų imuninis atsakas budi, nuolat stebi save ir išlieka budrus bet kokiam galimam įsibrovėliui. Imuninis atsakas yra automatinis, savaiminis, kaip kvėpavimas ar širdies plakimas. Apie tai visi žinome, bet yra vienas šio žinojimo trūkumas.

Kad atrastum trūkumą, tiesiog padaryk pauzę ir giliai įkvėpk. Dabar tas trūkumas yra tiesiai priešais tave.

Kvėpavimas yra automatinė, nevalinga funkcija, bet tu gali įsiterpti ir padaryti jį valingu bet kuriuo metu, kada tik nori. Tą patį gebėjimą galime išplėsti beveik visur.

Tu gali sukelti streso atsaką nueidamas į siaubo filmą. Gali pakeisti metabolizmą sportuodamas ar keisdamas mitybą. Gali per seksualinį susijaudinimą išsišaukti stiprius pokyčius visose šiose sistemose vienu metu.

Skiriančioji riba tarp to, kas vyksta nevalingai ir valingai nėra fiksuota. Tavo pasirinkimai daro svarbų poveikį. Kūnas pats žino, kaip išgyventi, o mes jį galime išmokyti kaip klestėti